spacer
header
header
 
Bramhall senior meer blues- dan soul-man
woensdag, 05 maart 2003 00:00

Image
Bramhall senior meer
blues- dan soul-man

Doyle Bramhall - Fitchburg Street - YepRock Yep 2045
Voor alle duidelijkheid, we hebben het hier over een CD van zanger, drummer Doyle Bramhall senior. Niet te verwarren met zoon Doyle Bramhall (ll), gitarist van de Fabulous Thunderbirds en oprichter van Arc Angels. Overigens neemt Bramhall jr. op deze CD wel een aantal gitaarpartijen voor zijn rekening.

Fitchburg Street (West-Dallas) staat voor de straat waar Bramhall opgroeide en kennis maakte met verschillende stijlen (blues, soul, mexicaans). Grote voorbeelden voor Bramhail uit die tijd: Howlin'Wolf, Memphis Slim, Muddy Waters, Jimmy Reed, Ray Charles. Blues dus. Met een aantal andere muzikanten uit Dallas (o.a. een van de Vaughan broeders) trok hij naar Austin in de jaren zeventig het mekka voor de bluesmuzikant. Als drummer speelde hij bij Lightnin' Hopkins, The Millionaires, Colcuts en toerde hij langdurig met Marcia Ball.

Aan het eind van de jaren '80 concentreerde hij zich meer op het schrijven van eigen materiaal en kreeg vooral bekendheid toen hij samen met Stevie Ray Vaughan begon te schrijven. Zijn eerste CD "Bird Nest On the Ground", kwam uit in 1994.

Fitchburg Street is een overzichts-CD. Het bevat o.a. covers van grootheden als John Lee Hooker, Buddy Miles, Otis Redding. Muzikanten die een grote invloed op de zangstijl van Bramhall hebben gehad. Eén eigen nummer op deze CD. Een nummer dat hij samen met echtgenote Barbara Logan schreef voor Stevie Ray Vaughan "Life by the drop". Die song dateert uit 1990 en Bramhall verkeerde in de veronderstelling dat Vaughan hem nooit gebruikt had. Totdat Bramhall jr. hem in 1992 een demo-versie van Vaughan liet horen (later verschenen op Stevie Ray Vaughan's "The Sky is Crying"-1992).

Er kleven twee grote nadelen aan deze CD van Bramhall. Ik telde 21 muzikanten die op een of andere manier een bijdrage aan deze CD leverde. Dat levert steeds weer nieuwe samenstellingen op die zorgen voor een weinig consistent geluid. In het verlengde daarvan, de repertoirekeuze.

De CD opent overtuigend met een oudje van John Lee Hooker "Dimples". Je zou zweren de gitaar en de stem van SR Vaughan te horen. Vette Texas Blues met prachtige bas (Judge) en mondharmonica (Primich). Dat nummer wordt gevolgd door het Motown-achtige "I'd Rather Be (Blind, Crippled and Crazy). Het kan natuurlijk maar het is net of je een andere CD hebt opgezet. Hetzelfde gebeurt nog ettelijke malen.

Toch kent de CD sterke momenten. "Changes" (Buddy Miles) vind ik met afstand het beste nummer met schitterend gitaarwerk van Bramhall jr. De Jimmy Reed klassieker "Baby what do you want me to do", Maudie (JL Hooker), Fourty Four en Sugar (beiden Chester Burnet) worden zeer verteerbaar uitgevoerd. In deze nummers komt het aangename stemgeluid van Bramhall veel beter tot zijn recht dan in de soulachtige nummers. Voor mij is Bramhall meer een blues- dan een soul-man. Geen slechte CD. Het wachten is op een "echte" Texas-blues CD van Bramhall.

 
spacer
spacer

Recente concertberichten

Vrijkaarten voor Celtic Folk Night in Eindhoven

Op vrijdag 2 maart is er een Celtic Folk Night in het Muziekgebouw in Eindhoven. Optredens zijn er van: Lau, Fernhill, Startijenn en John O'Dreams. Folkforum mag 2 x 2 vrijkaarten weggeven.

Lees meer...
 
Huisconcerten in Tilburg

Sinds kort organiseert Hanneke Janissen huisconcerten in Tilburg. Op het programma staan in 2012: Pete Thom (17 februari), Bram Taylor (13 april) en Other Roads (22 november).

Lees meer...
 
The FolkSurvival Club in Amsterdam en Westelbeers

Komende zondag, 12 februari, staat The FolkSurvival Club in Paradiso in Amsterdam, en op 26 februari doet de formatie De Cultuur Boerderij in Westelbeers aan.

Lees meer...
 
Optreden Linde Nijland afgelast

Helaas kan het concert van het Linde Nijland Trio bij Folkclub Twente vanavond (3 feb. '12) wegens een keelontsteking van Linde niet doorgaan. Een goede vervanging zoeken is op deze korte termijn niet meer mogelijk aldus de Stichting Folkclub Twente, die hoopt dat mensen niet voor niets hoeven afreizen naar Boekelo.

 
Laatste folkcafé's in Oss

Onder de noemer Last Farewell Concerts zijn er nog 3 folkcafé's in de Groene Engel in Oss. Op 5 februari is er Fiddlehead, op 4 maart speelt Wild Geese en op 1 april sluit Cloggy Dew de reeks af en gaat de Groene Engel op zondag dicht.

Lees meer...
 
Pura Fe' Trio in Utrecht

Morgen, vrijdag 3 februari 2012, is de veelzijdige blues van Native American singer-songwriter Pura Fe' te horen in RASA in Utrecht.

Lees meer...
 
Cara in de Fookhook

Op zondag 12 februari zal de Duitse formatie Cara optreden in de Fookhook te Sevenum.

Lees meer...
 
CD presentatie Change of Key met Amerikaanse fiddler Tim Crouch

Op zaterdag 21 en zondag 22 april zal Change of Key de nieuwe cd presenteren in Haastrecht, met als speciale gast de Amerikaanse fiddler Tim Crouch.

Lees meer...
 
Concert voor Gert in Terneuzen

Op zondagmiddag 29 januari herdenken Zeeuwse muzikanten gitarist Gert de Meijer in Porgy & Bess in Terneuzen.

Lees meer...
 
Andar stelt cd voor bij GUO in Oisterwijk

Op zaterdag 28 januari 2012  is stelt de groep Andar (voorheen Munnelly & Friends) zijn debuut-cd voor bij GUO in CC Tiliander te Oisterwijk.

Lees meer...
 
OGHAM WEER IN CONCERTZAAL TILBURG

Ook dit jaar staat Ogham weer met Keltische muziek in de Concertzaal Tilburg en wel op zaterdag 11 februari 2012.

Lees meer...
 
Griekse zangeres in Nederland

De Griekse zangeres Savina Yannatou & de groep Primavera en Salonico zijn te zien in Amsterdam (3 februari), Den Haag (4 feb.) en Utrecht (5 feb.).

Lees meer...
 
Songwriters Circle in Nijmegen

Op zondag middag 29 januari 2012 gaat in café Trianon in Nijmegen een nieuw project van start: Songwriters Circle.

Lees meer...
 
Huisconcert Vicki Swan & Jonny Dyer

Op vrijdag 3 februari komt er een wel heel byzonder concert bij Karin in de huiskamer in Den Haag.

Lees meer...
 
Optredens Rig The Jig geannuleerd

Ten gevolge van tragische familie-omstandigheden bij een drietal leden van de Ierse band Rig The Jig is besloten de Nederlandse tour te annuleren. Er stonden optredens gepland in Zevenaar, Sevenum (Fookhook) en Sneek.

 
Folkconcerten in Wahlwiller

Het huiskamertheater in Wahlwiller heeft een naam gekregen: Pandora Podium. Op het programma staan vanaf 22 januari o.a. Nicole Bolton & John Jeninga, Martin Hutchinson, Camille Bloom en Shannon Lyon & Elly Kellner.

Lees meer...
 

WEEKAGENDA

zo 12 feb: Ottersum
Jelka van Houten & Anna de Beus
zo 12 feb: Amsterdam
The FolkSurvival Club
zo 12 feb: Sevenum
Cara
ma 13 feb: Eindhoven
Jelka van Houten
vr 17 feb: Tilburg
Pete Thom
vr 24 feb: Tilburg
Cuban Heels
za 25 feb: Moergestel
Dommelvolk & Niels van de Ven
za 25 feb: Tilburg
Omnia
za 25 feb: Tilburg
Barrelhouse
zo 26 feb: Westelbeers
The FolkSurvival Club
zo 26 feb: Ottersum
Jude Johnstone & Matty Charles
ma 27 feb: Eindhoven
Matty Charles
do 01 mrt: Ottersum
JW Roy
vr 02 mrt: Eindhoven
Celtic Folk Night
vr 02 mrt: Landgraaf
Cedar Creek
za 03 mrt: Goirle
Folk in de Kapel: Brabocana
zo 04 mrt: Oss
Wild Geese
zo 04 mrt: Sevenum
Bring In The Spirit
zo 04 mrt: Ottersum
Martyn Joseph
ma 05 mrt: Eindhoven
Wizz Jones + Rachel Harrington
vr 09 mrt: Voorhout
Nick Keir en Stephen Quigg
za 10 mrt: Huizinge
Maalstroom met Jo Freya
zo 11 mrt: Ottersum
Rachel Harrington & The Knockouts
zo 11 mrt: Den Haag
Nick Keir & Stephen Quigg
ma 12 mrt: Eindhoven
Greg Trooper
za 17 mrt: Goirle
Folk in de Kapel: Eaden
zo 18 mrt: Ottersum
Elliott Murphy
zo 18 mrt: Ammerstol
Uncle Nobby
ma 19 mrt: Eindhoven
Martha Mendez
wo 21 mrt: Ottersum
Luka Bloom
 
spacer