|
|
|
|
|
|
Nieuw album Tom Russell in september |
|
woensdag, 27 juli 2011 09:46 |
|
Op 12 september brengt Proper Records het nieuwe album van Tom Russell uit met de titel Mesabi. Dat is ook de plaats in Minnesota waar Bob Dylan vandaan komt. Russell krijgt op deze plaat medewerking van niet de minsten: Calexico, Lucinda Williams en Van Dyke Parks.
De ijzerader van Mesabi is een desolate vindplaats van mineralen en de geboorteplaats van Bob Dylan. De Amerikaanse componist en verhalenverteller Tom Russell kreeg van Dylan de inspiratie om zelf muzikant te worden en brengt op Mesabi een eerbetoon aan de man. Dat doet hij uiteraard met verhalen, gevat in rock, country en Mexicaanse folk, waarbij hij medewerking krijgt van nog een stel grootheden: Calexico, Lucinda Williams en Van Dyke Parks.
Behalve deze plaat staat er nog meer te gebeuren voor Tom Russell in 2011, zijn nieuwe songs komen ook in de film Road To Nowhere van Monte Hellman, in het najaar komt een boek uit met schilderijen van Tom en binnenkort verschijnt een documentaire over zijn leven. Bovendien zal hij ook nog touren.
Tracklist van Mesabi: 1. Mesabi, 2. When the Legends Die, 3. Farewell Never Never Land, 4. The Lonesome Death Of Ukulele Ike, 5. Sterling Hayden, 6. Furious Love (For Liz) 7. A Land Called "Way Out There", 8. Roll The Credits, Johnny, 9. Heart Within A Heart, 10. And God Created Border Towns, 11. Goodnight, Juarez, 12. Jai Alai 13. Love Abides. Bonus Tracks: - A Hard Rain's A-Gonna Fall, The Road To Nowhere
|
|
|
|
|
Recente concertberichten
De Schotse band Rallion komt dit weekend voor 2 optredens naar Nederland, op zaterdag 19 mei spelen ze in Westerbork, zondag 20 mei doet de band Keltfest aan.
|
|
Lees meer... |
|
Korting op Trys Keturiose in Amsterdam |
Actie: op zondag 20 mei kun je voor € 10,- i.p.v. € 19,- naar het Litouws vrouwenensemble Trys Keturiose in het Tropentheater in Amsterdam.
|
|
Lees meer... |
|
Ensemble Čubrica in Openluchttheater Hertme |
Op 10 juni geeft Bulgaars Ensemble Čubrica een optreden in Openluchttheater Hertme in Twente.
|
|
Lees meer... |
|
Nieuwe reeks terrasconcerten bij Mezz Breda |
Vanaf 17 juni wordt het terras van het Mezz Café op de zondagmiddagen weer gebruikt als podium voor mooie akoestische live muziek.Optredens zijn er o.a. van Bai Kamara Jr. en Jaimi Faulkner.
|
|
Lees meer... |
|
Nieuwe GUO-reeks folk & roots concerten 2012/2013 |
In het nieuwe seizoen 2012/2013 staan bij GUO in Den Boogaard in Moergestel o.a. Eliza Carthy, Andy Irvine, Spiers & Boden en twee mooie mini-festivals op het programma.
|
|
Lees meer... |
|
Idris viert koperen jubileum in Eindhoven |
Op zaterdag 2 juni 2012 viert de groep IDRIS het koperen jubileum in het CKE in Eindhoven.
|
|
Lees meer... |
Nederfolkrockband BZB presenteert op zaterdag 16 juni aanstaande zijn nieuwe CD getiteld 7 in Natuurtheater de Kersouwe in Heeswijk-Dinther.
|
|
Lees meer... |
Op zondag 20 mei presenteert de formatie Autumnsun hun nieuwe cd in de Cultuurboerderij in Westelbeers.
|
|
Lees meer... |
|
Stacey Earle & Mark Stuart sluiten seizoen Crossroads |
Komende dinsdag, 15 mei 2012, eindigt het 11e Crossroads sessieseizoen met een optreden van het echtpaar Stacey Earle en Mark Stuart in het Vestzaktheater in Bergen op Zoom.
|
|
Lees meer... |
|
Piter Wilkens presenteert cd in Sneek |
Komende donderdag, 10 mei, presenteert Piter Wilkens zijn cd Bêst Genôch in de Walrus te Sneek.
|
|
Lees meer... |
|
Twee fiddlers in een huiskamer |
In de huiskamer van Karin Pronk in Den Haag komen in mei maar liefst 2 fiddlers op bezoek: op 11 mei is dat Brian McNeill, op 15 mei Tom McConville.
|
|
Lees meer... |
|
Warsaw Village Band in Nederland |
| Van 9 t/m 13 mei is de Warsaw Village Band op tour in Nederland, de groep is achtereenvolgens in Den Haag, Groningen, Utrecht, Eindhoven en Amsterdam te zien.
|
|
Lees meer... |
|
Luiz Márquez en Arno Adams in Kessel |
| Op zaterdag 12 mei 2012 speelt het Luiz Márquez trio in Kasteel De Keverberg in Kessel, regionale held Arno Adams verzorgt het voorprogramma.
|
|
Lees meer... |
|
Sido Martens presenteert Suikerhard & Bitterzoet |
Op dinsdag 1 mei presenteert Sido Martens zijn nieuwe cd Suikerhard & Bitterzoet op landgoed Stania State in Oenkerk.
|
|
Lees meer... |
|
Duo NIHZ brengt joodse muziek in DOK6 |
Jewish Music op zondagmorgen 29 april 2012 om 11.00 uur in DOK6 te Panningen.
|
|
Lees meer... |
Van 3 t/m 13 mei toert Terje Nordgarden door Nederland, 12 mei doet hij Paco Plumtrek in Almelo aan.
|
|
Lees meer... |
|
|