|
|
|
|
|
|
Hudaki Village Band in Nederland |
|
zondag, 23 september 2012 12:15 |
|
Deze dagen is de Hudaki Village Band uit Hongarije te gast op de Floriade in Venlo, maar ze spelen ook concerten in onder meer Amsterdam (28 september), Maastricht (6 oktober) en Haarlem (7 oktober).
Roethenië heeft de afgelopen eeuw achtereenvolgens deel uitgemaakt van Hongarije, Slowakije, Roemenië en ten slotte Oekraïne. De oorspronkelijke bevolking, de roethenen, mocht haar land delen met telkens andere minderheden. De muziek van dit multi-culturele land is daardoor veelzijdig en kent ook allerlei boeiende inter-etnische mengvormen.
De Hudaki Village Band bedient zich van deze rijkdom en brengt de liederen en dansen van dorp en regio in hun oorspronkelijke, krachtige vorm. Sinds de val van de Sovjet-Unie heeft de plaatselijke bevolking haar eigen wortels teruggevonden en wordt de regionale volksmuziek weer volop omarmd als een stuk van haar eigen identiteit.
Hudaki speelt liederen en dansen uit het Chust-dal in Transkarpatië, zoals die sinds generaties op bruiloften en feesten klonken. De liederen van de zangeressen Katja en Olga en de zes muzikanten gaan o.a. over liefde, vriendschap, rebellie en oorlog. Wij horen het oorspronkelijke geluid van eeuwenoude ballades, drinkliederen en dansmuziek. Viool, taragot, baraban, fluiten, cimbaal, contrabas en zang blazen de ongeschreven muziek nieuw leven in.
De groep wordt veel gevraagd op bruiloften en jaarmarkten in de regio, maar is net zo vaak een graag geziene gast op vele internationale festivals.
Tourdata september/oktober 2012: 24.9: Floriade 25.9: Floriade 26.9: Floriade 27.9: Floriade 28.9: Floriade; 28.9: 20:30 u: Zaal 100, Amsterdam, http://zaal100.nl/ 29.9: 21:00 u: Gutshof Herleshausen Hessen 1.10: Floriade 2.10: Floriade 3.10: Floriade 4.10: Floriade; 20:00 u: Kulturrampe Krefeld 5.10: Floriade 6.10: 20:00 u: 't Magisch Theatertje Maastricht, www.magisch-theatertje.nl 7.10: 15:30 u: De Pletterij, Haarlem (v/h Mondiaal Centrum Haarlem): http://pletterij.nl/
De speeltijden op de Floriade zijn dagelijks: 12:00 - 12:30 u 13:15 - 13:45 14:30 - 15:00 15:45 - 16:15 Zie ook op: www.tanchaz.nl en www.hudaki.org
|
|
|
|
|
Newsflash
Op zondag 26 en dinsdag 28 mei komt Steve Earle met The Dukes zijn nieuwe plaat The Low Highway voorstellen in respectievelijjk Paradiso in Amsterdam en De Effenaar in Eindhoven. Folkforum mag 2 exemplaren van deze cd weggeven.
|
|
Lees meer... |
Recente concertberichten
|
Celtic Night in Landgraaf |
Op zaterdag 25 mei is er een Celtic Night in Theater Landgraaf. Er komt dan Keltische folkmuziek voorbij van Needle & Sword, Kyle Carey & Craig Werth & Ron Janssen en Mind The Midgie.
|
|
Lees meer... |
|
Daar komt de Boegieman! in theaters Utrecht |
| Daar komt de Boegieman! gaat het theater in: op 25 en 26 mei en 2 en 9 juni is de liedjesvoorstelling voor kinderen te zien in een paar theaters in Utrecht.
|
|
Lees meer... |
|
Bob Till You Drop! in Middelburg |
| Op donderdag 16 mei staat een keur aan Zeeuwse en Vlaamse muzikanten op het podium van De Spot in Middelburg om een eerbetoon te brengen aan het oeuvre van Bob Dylan.
|
|
Lees meer... |
|
JAZZ-WERELDMUZIEK CONCERT TOMÁŠ LIŠKA & MARTA TOPFEROVÁ |
| Op eerste Pinksterdag, zondagavond 19 mei, treedt de wereldberoemde bassist Tomáš Liška op in Noordwijk met de formatie Milokraj.
|
|
Lees meer... |
|
GUO-concertserie 2013/2014 in nieuwe locaties |
Met ingang van GUO-concertserie 2013/2014 verkast Groeten Uit Oisterwijk naar drie locaties in Oisterwijk. Het publiek kan daar optredens verwachten van Vers Folk, David Munnelly (met een bijzonder project), Veulpoepers 3.0, Willem Vermandere, The Tannahill Weavers en Griff Trio & Monte Arvu.
|
|
Lees meer... |
|
Jubileumavond van De Lantaern met Amadan |
Op zaterdag 25 mei 2013 viert de Lantaern in Zevenaar zijn 35-jarig jubileum met een optreden van Amadan.
|
|
Lees meer... |
|
Bob Dylan Tribute in Baarlo |
Cultuurpodia Peel & Maas presenteert de Gentse Bob Dylan Tribute met Bruno Deneckere, Derek & Nils De Caster op zaterdag 18 mei in Muzieksalon Thalia in Baarlo.
|
|
Lees meer... |
Tot en met 19 mei is Antje Duvekot op tour in Nederland om haar nieuwe album New Siberia voor te stellen. Vanavond is ze te zien in Bad Nieuweschans, verder doet zij o.a. Eindhoven, Bergen op Zoom, Amsterdam en Borger aan.
|
|
Lees meer... |
Op zondag 26 mei treedt de nieuwe folk/rockband De Vliering op. In Café 'T Zwarte Paard in Noordeloos (Botersloot 15) gaat om 16.00 uur het dak eraf.
|
|
Lees meer... |
|
Mizrakh bij Folkclub Twente |
| Omdat ze ze bij folkclub Twente zo goed vinden, hebben ze voor de derde keer de balkan- en klezmerband Mizrakh uitgenodigd om op te treden. Dat gebeurt op vrijdag 17 mei in Boekelo.
|
|
Lees meer... |
| Live Stage Marnix in Ede presenteert op 16 mei de Canadese singer-songwriter-gitarist Cara Luft.
|
|
Lees meer... |
| Op zaterdag 18 mei brengt singer-songwriter Cedric Watson bij RASA in Utrecht zijn eigen mix van cajun, creole en zydeco met af en toe een deuntje bluegrass.
|
|
Lees meer... |
|
THE LUMINEERS VERPLAATST NAAR HEINEKEN MUSIC HALL |
Wegens de enorme vraag naar kaarten is het optreden van The Lumineers op 18 november aanstaande verplaatst van MC Vredenburg Leidsche Rijn in Utrecht naar de Heineken Music Hall in Amsterdam.
|
|
Lees meer... |
Van 2 t/m 17 mei is singer-songwriter Martyn Joseph op tour in Nederland. Hij doet o.a. Amen, Wageningen, Den Haag en Leiden aan.
|
|
Lees meer... |
|
Win de nieuwe cd van Steve Earle |
Op dinsdag 28 mei komt Steve Earle met The Dukes zijn nieuwe plaat The Low Highway voorstellen in De Effenaar in Eindhoven en Folkforum mag 2 exemplaren van deze cd weggeven.
|
|
Lees meer... |
|
Ierse topformatie Tremolo maakt Nederlands debuut in Den Bosch |
Op zaterdag 27 april staat de Ierse topformatie Tremolo voor het eerst op een Nederlands podium, dat van de Toonzaal in Den Bosch. Achteraf is er mogelijkheid voor sessie in de foyer.
|
|
Lees meer... |
|
|