|
|
|
|
|
|
Subtiel Snaarmaarwaar verovert BoschBal |
|
maandag, 24 maart 2008 13:28 |
-door Mirjam Adriaans, foto Ronald Rietman- Als vijftal was Triple-X een lekker stomende opening van het BoschBal afgelopen zaterdag. Met name het fijne spel van bombarde-speler Stéphane Hardy viel op, Snaarmaarwaar was echter heerlijk subtiel, zetten een heel eigen geluid neer, niet alleen omdat ze enkel snaren bespelen, maar ook vanwege de door Maarten Decombel gezongen stukken.
Diezelfde Decombel heeft als gitarist met Rémi Decker (doedelzak en fluiten) de reguliere instructie begeleid, waarbij het duo gelijk hun nieuwe cd Fil d'Air kon promoten (een recensie van dit album volgt later). De opkomst was goed, er waren zo'n 50 inschrijvingen voor de extra dansinstructie vooraf, die dieper inging op de polska, gavotte en mazurka, maar dat aantal was al flink gegroeid toen ik binnenkwam. Uiteindelijk stond de dansvloer flink vol met danswilligen, en organisatoren Flois en Noël genoten zichtbaar van een geslaagde avond.

Snaarmaarwaar
Op het BoschBal in de Talent Factory in Den Bosch is het gebruikelijk om eerst een band neer te zetten die er een lekker tempo inzet en vervolgens gaan ze voor een subtielere afsluiting. Deze opzet was zaterdagavond perfect geslaagd met eerst Triple-X en dan Snaarmaarwaar. Ik heb Triple-X eerder als trio gezien, dat is wat subtieler, fijner om naar te luisteren, maar om te dansen is een duidelijk ritme natuurlijk altijd prettig (zeker voor beginners) en dat zat er met de aanstekelijke percussie van Ludo Stichelmeyer wel in. Mijn voorkeur voor de avond ging echter naar het trio Snaarmaarwaar, dat met gitaar, mandola en mandoline een eigen geluid weet te creëren in de balfolkmuziek. Daarnaast hebben ze zelfs enkele liederen op het repertoire, gezongen met een prettig lichte stem door Maarten Decombel, die in dit gezelschap de mandola hanteert, en dat is voor de luisteraar (ik ben niet zo'n danser) een zeer welkome afwisseling in dit toch vooral instrumentale wereldje. Het spel van de drie is heerlijk subtiel, maar tegelijk heeft het ook een zekere dynamiek, en hun presentatie op het podium mag er ook wezen. Het was enkele dansers niet eens opgevallen, maar er was een erg grappig, maar virtuoos intermezzo, waarbij de drie samen een gitaar bespeelden. In de muziek komen verschillende bekende deuntjes terug, zo hoorde ik bijvoorbeeld ergens Rosamunde, en zat er nou Jan Mijne Man Wou Ruiter Worden ook bij of was dat toch een andere melodie? Fijn dat er tegenwoordig in het zuiden ook nachttreinen rijden, zo kon ik ten volle genieten van dit fijne optreden.
Het volgende BoschBal is op 10 mei, dan speelt Harakiwi ten bal, zie www.boschbal.nl.
De volledige fotoreportage van Ronald Rietman is hier te vinden. |
|
|
|
|
Recente concertberichten
|
CD-presentatie Mathijs Leeuwis |
Op zaterdag 28 augustus presenteert Mathijs Leeuwis zijn cd Wachten Op De Klap in de Mezz in Breda.
|
|
Lees meer... |
|
John Gorka, Devon Sproule, Richard Shindell in Eindhoven |
Op 6 september 2010 gaat een nieuwe reeks Ad van Meurs presenteert... van start met een optreden van John Gorka in Meneer Frits in Eindhoven. Vervolgens staan Minyeshu, Richard Shindell en Devon Sproule & Paul Curreri op het programma.
|
|
Lees meer... |
|
Folk in Landgraaf en Wahlwiller, 2010/2011 |
Er is weer heel wat folkmuziek te beleven in Landgraaf en Wahlwiller het aankomend seizoen. Op het programma staan o.a. Martin Hutchinson, Pete Morton, The Fureys & Davey Arthur en The Oysterband.
|
|
Lees meer... |
|
CD Presentatie Pot, Baumgarten & Friends |
Aanstaande zaterdag, 3 juli, presenteren Pot, Baumgarten & Friends hun nieuwe cd in het Groningse Den Horn.
|
|
Lees meer... |
|
Sandy Dane en Alexander McKenzie bij Live Stage Marnix |
Live Stage Marnix, het Edese podium voor singer-songwriters, opent haar deuren iedere eerste donderdag van de maand. Op 1 juli 2010 is Live Stage Marnix gastheer van Sandy Dane uit Almere en Alexander McKenzie uit Winnipeg, Canada.
|
|
Lees meer... |
René Krol (diato's) en Philip Masure (snaren) geven vrijdag 25-06-10 een gezamelijk optreden op de Ierse avond, in het kader 55 jarig bestaan van MG Carclub Nederland in het Koningshof te Veldhoven om 22.00 uur. |
|
|
Zondag 27 juni 2010 speelt de Wageningse klezmer-polkaband Grassmoawer bij Bosch in Arnhem.
|
|
Lees meer... |
Op zaterdag 26 juni geeft Shannon Lyon een concert in Bosch in Arnhem.
|
|
Lees meer... |
|
Air Laut in Den Bosch en De Rijp |
Komende zondag, 20 juni, is folkgroep Air Laut 'nieuwe stijl' te zien en te horen in Den Bosch, op zaterdag 26 juni speelt de band in De Rijp.
|
|
Lees meer... |
|
Weekend met zigeunerdans en -zang |
Van 2 t/m 4 juli 2010 zijn er workshops zigeunerdans en -zang in De Uelenspieghel, Uffelte - Drenthe, onder begeleiding van zigeunerorkest Maljaki Luludji. Op 3 juli geeft dit orkest een concert.
|
|
Lees meer... |
|
Zilverziel presentatie tijdens de zonnewende op 21 juni |
Op de langste dag van het jaar, maandag 21 juni, presenteert Sido Martens zijn elpee Zilverziel in de Brasserie van Stania State in Oentsjerk.
|
|
Lees meer... |
|
Ben Prestage op tour in Lage Landen |
Van 15 t/m 18 juli is one man bluesband Ben Prestage op tour in Nederland en België.
|
|
Lees meer... |
|
Sitting On A Fence in Wahlwiller |
Op zondag 20 juni aanstaande speelt het duo Sitting On A Fence alias Snakes In Exile ‘Light’ in het intieme huiskamertheater te Wahlwiller.
|
|
Lees meer... |
|
Tijdens WK Afrikaanse bands in Horst |
Als de hele wereld naar het voetbal in Afrika kijkt, dan haalt Cambrinus in Horst op woensdag 16 juni 2010 de muziek uit dat continent voor het voetlicht.
|
|
Lees meer... |
|
KC McKanzie en Sarah MacDougall in Ede |
Live Stage Marnix, het Edese podium voor singer-songwriters, opent haar deuren iedere eerste donderdag van de maand. Op 3 juni is Live Stage Marnix gastheer van KC McKanzie uit Duitsland. Tweede act is de vanuit Canada opererende en in Zweden geboren Sarah MacDougall.
|
|
Lees meer... |
|
Huisconcert Caroline Herring in Berghem (bij Oss) |
Bert Pijpers mailde ons: Gisteren heb ik het genoegen gehad om Caroline in een afgeladen foyer te horen optreden tijdens het Naked Song festival in Eindhoven. Iedereen was het er over eens dat het een unike stem met prachtige liedjes en verhalen is. We hebben nog een paar plaatsjes voor het huisconcert, morgenavond in Berghem (bij Oss).
|
|
Lees meer... |
|
|