|
|
|
|
|
|
vrijdag, 15 april 2005 20:36 |
|
Mia Doi Todd (28) werd in Los Angeles geboren als de dochter van een Japans-Amerikaanse rechter en een Iers-Amerikaanse beeldhouwer. Na haar studie Oost Azie met als afstudeerproject de moderne Japanse Ankoku Butoh dans, geeft ze zich over aan muziek.
Ze tekt naar New York en trekt daar aandacht met haar zang en gitaarspel. Haar eerste album in '97 ‘The ewe and the eye' roept herinneringen op aan Sandy Denny of Toris Amos. De teksten op haar volgende live-album weerspiegelen in hun folosofische zwevende karakter haar Oosterse inspiratie. Het derde album ‘Zeroone' maakt ze op een Mac. Sony haalt haar in huis en Michael Froom produceert ‘The golden state', met veel materiaal van de eerste drie albums. Fascinerend door een combinatie van tapes, loops, beats en Mia's zing-zeggen. Sony vernieuwde haar contract niet, waardoor het recente album 'Manzanita' uitkomt op haar eigen City Zen label en op Plug Research. Volgens Oene Kummer in Muziekkrant Oor laat Mia Doi Todd op Manzanita opnieuw horen een onalledaags talent te zijn. Hier enkele citaten uit zijn cd-recensie: ...Manzanita nam ze op met hulp van neo-psychedelische groepen als Beachwood Sparks en The Brian Jonestown Massacre. Het resultaat is Doi Todds meest gevarieerde album tot nu toer: naast ingetogen ballads bevat Manzanita ook een stel fraai gearrangeerde folkrocksongs en zelfs een slepende rocker (...) Prijsnummer is het met strijkers en blazers versierde en naar Burt Bacharach knipogende The Last Night Of Winter, maar ook in uitstapjes richting reggae (Casa Nova) en flamenco (Tongue-Tied) laat Doi Todd zich van een andere klant horen. In intiemere nummers (...) plaatst de klassiek geschoolde zangeres zich dan weer in de traditie van Nick Drake, Tim Buckley en Joni Mitchell...
|
|
|
|
|
Recente concertberichten
Op dinsdag 29 mei begint de Nederlandse tour van het Canadese singer-songwriters duo Whitehorse bij Folk in de Wâlden in Oentsjerk.
|
|
Lees meer... |
|
Solo-concert Anne Niepold in Groningen |
Anne Niepold, één van de beste trekharmonica-spelers van België (en Europa), komt 9 juni een solo-concert geven in de Muziekschool in Groningen.
|
|
Lees meer... |
De Schotse band Rallion komt dit weekend voor 2 optredens naar Nederland, op zaterdag 19 mei spelen ze in Westerbork, zondag 20 mei doet de band Keltfest aan.
|
|
Lees meer... |
|
Korting op Trys Keturiose in Amsterdam |
Actie: op zondag 20 mei kun je voor € 10,- i.p.v. € 19,- naar het Litouws vrouwenensemble Trys Keturiose in het Tropentheater in Amsterdam.
|
|
Lees meer... |
|
Ensemble Čubrica in Openluchttheater Hertme |
Op 10 juni geeft Bulgaars Ensemble Čubrica een optreden in Openluchttheater Hertme in Twente.
|
|
Lees meer... |
|
Nieuwe reeks terrasconcerten bij Mezz Breda |
Vanaf 17 juni wordt het terras van het Mezz Café op de zondagmiddagen weer gebruikt als podium voor mooie akoestische live muziek.Optredens zijn er o.a. van Bai Kamara Jr. en Jaimi Faulkner.
|
|
Lees meer... |
|
Nieuwe GUO-reeks folk & roots concerten 2012/2013 |
In het nieuwe seizoen 2012/2013 staan bij GUO in Den Boogaard in Moergestel o.a. Eliza Carthy, Andy Irvine, Spiers & Boden en twee mooie mini-festivals op het programma.
|
|
Lees meer... |
|
Idris viert koperen jubileum in Eindhoven |
Op zaterdag 2 juni 2012 viert de groep IDRIS het koperen jubileum in het CKE in Eindhoven.
|
|
Lees meer... |
Nederfolkrockband BZB presenteert op zaterdag 16 juni aanstaande zijn nieuwe CD getiteld 7 in Natuurtheater de Kersouwe in Heeswijk-Dinther.
|
|
Lees meer... |
Op zondag 20 mei presenteert de formatie Autumnsun hun nieuwe cd in de Cultuurboerderij in Westelbeers.
|
|
Lees meer... |
|
Stacey Earle & Mark Stuart sluiten seizoen Crossroads |
Komende dinsdag, 15 mei 2012, eindigt het 11e Crossroads sessieseizoen met een optreden van het echtpaar Stacey Earle en Mark Stuart in het Vestzaktheater in Bergen op Zoom.
|
|
Lees meer... |
|
Piter Wilkens presenteert cd in Sneek |
Komende donderdag, 10 mei, presenteert Piter Wilkens zijn cd Bêst Genôch in de Walrus te Sneek.
|
|
Lees meer... |
|
Twee fiddlers in een huiskamer |
In de huiskamer van Karin Pronk in Den Haag komen in mei maar liefst 2 fiddlers op bezoek: op 11 mei is dat Brian McNeill, op 15 mei Tom McConville.
|
|
Lees meer... |
|
Warsaw Village Band in Nederland |
| Van 9 t/m 13 mei is de Warsaw Village Band op tour in Nederland, de groep is achtereenvolgens in Den Haag, Groningen, Utrecht, Eindhoven en Amsterdam te zien.
|
|
Lees meer... |
|
Luiz Márquez en Arno Adams in Kessel |
| Op zaterdag 12 mei 2012 speelt het Luiz Márquez trio in Kasteel De Keverberg in Kessel, regionale held Arno Adams verzorgt het voorprogramma.
|
|
Lees meer... |
|
Sido Martens presenteert Suikerhard & Bitterzoet |
Op dinsdag 1 mei presenteert Sido Martens zijn nieuwe cd Suikerhard & Bitterzoet op landgoed Stania State in Oenkerk.
|
|
Lees meer... |
|
|