|
|
|
|
|
|
Kadril knalt te hard uit de speakers van Route 05 |
|
zondag, 24 april 2005 13:21 |
- door Henk - Als folky voelde ik me gisteren (zaterdag) op Route 05 in Tilburg toch een beetje 'n ondergeschoven kindje. Gelukkig gaat mijn liefde voor muziek verder dan enkel folk en beleefde ik nog mooie momenten met de zinderende rootsmuziek van Big Low, het dampende muziektheater van de Kift en het prille 16-jarige poptalent Roos Reebergen van de groep Roosbeef.
Inner Strength zit weliswaar muzikaal in de lift, maar toont zich qua presentatie wat braafjes en serieus. De heavy folkrock van het Brabantse Wirreldvolk stond als een huis, die van Kadril kwam absoluut niet tot haar recht door waardeloze geluidsweergave. Kadril toonde zich met de mooie en goed zingende nieuwe Vlaamse zangeres Mariken Boussemaere en de gastzangeressen Szilvia Bognár uit Hongarije en Heather Grabham uit Engeland. Mariken Boussemaere beschikt over voldoende uitstraling als frontvrouwe om Eva De Roovere te vervangen. Ze zal nog moeten werken aan haar - door de spanning iets te gejaagde - aankondigingen en zenuwachtige giecheltjes. De eigen geluidsman van Kadril was op het laatste moment verhinderd. Dat leidde tot veel te harde drums en bas. De á capella gezongen opening van de tengere Hongaarse kwam nauwelijks over. Enerzijds door de weergave, anderzijds omdat op het festival alle acts moeten beginnen zonder te worden aangekondigd. Het publiek veronderstelde dat er nog steeds gesoundchecqued werd en kletste vrolijk verder. Genant. Kadril zette vervolgens zwaar rockend (met Philippe Mobers op drums) de toon in De Notenkraker met zang van Marieken. We zagen ook nog even Hans Quaghebeur op cymbalom. In het nummer The Newyork Trail kwam de zang van Heather Grabham aanvankelijk niet door. De oplossing ging gepaard met een dermate helse knal uit de boxen dat wij het op een lopen hebben gezet. Jammer....
De met veel trompetgeschal aangekondigde Noorse singer-songwriters Janove Ottesen en Thomas Dybdahl konden mij gezien een hoog popgehalte nauwelijks bekoren. Ottesen waait qua stijl met alle winden mee. Soms levert dat mooie verstilde roots-momenten op, maar dan vervalt ie weer in een slap aftreksel van Oasis. Dybdahl is van een hoger muzikaal niveau, hij kiest voor spannende ietwat verstilde rockmuziek. Zijn stem heeft veel meer mogelijkheden dan die van Ottesen. Sfeermaker Ben Christophers raakte me iets meer met zijn hoge zweverige zang bij fraai gitaarspel, maar jaagt me in de gordijnen met de toegevoegde casio-elektronica. Zijn muziek komt net niet voldoende uit het hart. Morgen komen we iets uitvoeriger terug op de Nederlandse bands uit het zaterdagprogramma en een verslag van de laatste festivaldag.
|
|
|
|
|
Recente concertberichten
Op dinsdag 29 mei begint de Nederlandse tour van het Canadese singer-songwriters duo Whitehorse bij Folk in de Wâlden in Oentsjerk.
|
|
Lees meer... |
|
Solo-concert Anne Niepold in Groningen |
Anne Niepold, één van de beste trekharmonica-spelers van België (en Europa), komt 9 juni een solo-concert geven in de Muziekschool in Groningen.
|
|
Lees meer... |
De Schotse band Rallion komt dit weekend voor 2 optredens naar Nederland, op zaterdag 19 mei spelen ze in Westerbork, zondag 20 mei doet de band Keltfest aan.
|
|
Lees meer... |
|
Korting op Trys Keturiose in Amsterdam |
Actie: op zondag 20 mei kun je voor € 10,- i.p.v. € 19,- naar het Litouws vrouwenensemble Trys Keturiose in het Tropentheater in Amsterdam.
|
|
Lees meer... |
|
Ensemble Čubrica in Openluchttheater Hertme |
Op 10 juni geeft Bulgaars Ensemble Čubrica een optreden in Openluchttheater Hertme in Twente.
|
|
Lees meer... |
|
Nieuwe reeks terrasconcerten bij Mezz Breda |
Vanaf 17 juni wordt het terras van het Mezz Café op de zondagmiddagen weer gebruikt als podium voor mooie akoestische live muziek.Optredens zijn er o.a. van Bai Kamara Jr. en Jaimi Faulkner.
|
|
Lees meer... |
|
Nieuwe GUO-reeks folk & roots concerten 2012/2013 |
In het nieuwe seizoen 2012/2013 staan bij GUO in Den Boogaard in Moergestel o.a. Eliza Carthy, Andy Irvine, Spiers & Boden en twee mooie mini-festivals op het programma.
|
|
Lees meer... |
|
Idris viert koperen jubileum in Eindhoven |
Op zaterdag 2 juni 2012 viert de groep IDRIS het koperen jubileum in het CKE in Eindhoven.
|
|
Lees meer... |
Nederfolkrockband BZB presenteert op zaterdag 16 juni aanstaande zijn nieuwe CD getiteld 7 in Natuurtheater de Kersouwe in Heeswijk-Dinther.
|
|
Lees meer... |
Op zondag 20 mei presenteert de formatie Autumnsun hun nieuwe cd in de Cultuurboerderij in Westelbeers.
|
|
Lees meer... |
|
Stacey Earle & Mark Stuart sluiten seizoen Crossroads |
Komende dinsdag, 15 mei 2012, eindigt het 11e Crossroads sessieseizoen met een optreden van het echtpaar Stacey Earle en Mark Stuart in het Vestzaktheater in Bergen op Zoom.
|
|
Lees meer... |
|
Piter Wilkens presenteert cd in Sneek |
Komende donderdag, 10 mei, presenteert Piter Wilkens zijn cd Bêst Genôch in de Walrus te Sneek.
|
|
Lees meer... |
|
Twee fiddlers in een huiskamer |
In de huiskamer van Karin Pronk in Den Haag komen in mei maar liefst 2 fiddlers op bezoek: op 11 mei is dat Brian McNeill, op 15 mei Tom McConville.
|
|
Lees meer... |
|
Warsaw Village Band in Nederland |
| Van 9 t/m 13 mei is de Warsaw Village Band op tour in Nederland, de groep is achtereenvolgens in Den Haag, Groningen, Utrecht, Eindhoven en Amsterdam te zien.
|
|
Lees meer... |
|
Luiz Márquez en Arno Adams in Kessel |
| Op zaterdag 12 mei 2012 speelt het Luiz Márquez trio in Kasteel De Keverberg in Kessel, regionale held Arno Adams verzorgt het voorprogramma.
|
|
Lees meer... |
|
Sido Martens presenteert Suikerhard & Bitterzoet |
Op dinsdag 1 mei presenteert Sido Martens zijn nieuwe cd Suikerhard & Bitterzoet op landgoed Stania State in Oenkerk.
|
|
Lees meer... |
|
|