|
|
|
|
|
|
woensdag, 10 september 2003 00:00 |
|
 Marc Hauman & De Moeite Traditionele zangstijl á la Wannes
De Vlaamse zanger/muzikant/tekstschrijver Marc Hauman beschikt over een kenmerkende stem die onmiddellijk doet denken aan Wannes van de Velde. Hij noemt Wannes als inspiratiebron maar is absoluut geen kopie van hem. In meerdere opzichten laten ze zich echter toch vergelijken. Muzikale ambachtslieden, vertolkers van (eigen) volkse, zeer poëtische, teksten. Nostalgisch, mild ironisch maar ook zéér geëngageerd, met oog voor het detail waardoor er observaties ontstaan die zich ook als pure poëzie laten lezen.
Marc Hauman biedt met zijn groep De Moeite luisterfolk met eigen liedjes in de lijn van de rijke Vlaamse volksmuziektraditie. Hij staat voor boeiende muziek waarin de traditionele zangstijl innig gekoesterd wordt. De groep bekleedt een vooraanstaande plaats in de vocale folktraditie in Vlaanderen. Marc Hauman en Lejo Janssens werken samen met folkpionier Wannes Van de Velde als leden van de a capella zanggroep Water & Wijn, waarvan eerdaags het eerste album verschijnt (Music & Words). Ook werkte de groep mee aan het project van Klara-producer Paul Rans: Traditionele Muziek uit Vlaanderen (Eufoda). Marc Hauman werkt graag in thema's. In de liederen van Hauman & de Moeite passeren tal van volkse figuren de revue. Zijn teksten zijn altijd sterk en de muziek linkt steeds naar de traditie. Zoals op de cd Water uit 1997 met vijftien nummers die allen iets met water van doen hebben. Of zoals op de cd Temst uit 2003. De teksten verwijzen naar het kleurrijke en schilderachtige dorp Temse (in de plaatselijke volksmond Temst genoemd) uit de goeie ouwe tijd, verwoord in een plaatselijk dialect en verpakt in innemende melodieën, die dan weer vrolijk en uitbundig zijn, dan weer melancholie en tristesse weergeven. Of zoals op het jongste album Suisse 1939 dat begin dit jaar uitkwam. De titel (en titelnummer) verwijst naar een reeks houtskoolschetsen van de hand van Vigdis de Cauter, getekend in een oude reisgids uit 1939, een Guide Bleu over Zwitserland. Die schetsen kwamen tot stand tijdens het Okarina Folkfestival van 1998 in Bled, Slovenië, waar Hauman & de Moeite samen met o.a. Fluxus en de familie De Cauter een aantal optredens verzorgde. Een aantal jeugdige telgen uit de familie De Cauter zijn te horen op de titel-track. Zij voorzien de tekst van Suisse 1939 van een heerlijke, lome, jazzy tune. Samenstelling Hauman & de Moeite: Tinne Van Goidsenhoven: fluit Karin Van Steenlandt: accordeon Ben Faes: contrabas Lejo Janssens: gitaar en zang Marc Hauman: zang en gitaar
|
|
|
|
|
Recente concertberichten
|
Feestelijke afsluiting seizoen Folk In The Lounge |
Het seizoen Folk In The Lounge in Den Haag wordt op zaterdag 23 juni feestelijk afgesloten met het duo Jon & Gilly Loomes als hoofdact.
|
|
Lees meer... |
Op dinsdag 29 mei begint de Nederlandse tour van het Canadese singer-songwriters duo Whitehorse bij Folk in de Wâlden in Oentsjerk.
|
|
Lees meer... |
|
Solo-concert Anne Niepold in Groningen |
Anne Niepold, één van de beste trekharmonica-spelers van België (en Europa), komt 9 juni een solo-concert geven in de Muziekschool in Groningen.
|
|
Lees meer... |
De Schotse band Rallion komt dit weekend voor 2 optredens naar Nederland, op zaterdag 19 mei spelen ze in Westerbork, zondag 20 mei doet de band Keltfest aan.
|
|
Lees meer... |
|
Korting op Trys Keturiose in Amsterdam |
Actie: op zondag 20 mei kun je voor € 10,- i.p.v. € 19,- naar het Litouws vrouwenensemble Trys Keturiose in het Tropentheater in Amsterdam.
|
|
Lees meer... |
|
Ensemble Čubrica in Openluchttheater Hertme |
Op 10 juni geeft Bulgaars Ensemble Čubrica een optreden in Openluchttheater Hertme in Twente.
|
|
Lees meer... |
|
Nieuwe reeks terrasconcerten bij Mezz Breda |
Vanaf 17 juni wordt het terras van het Mezz Café op de zondagmiddagen weer gebruikt als podium voor mooie akoestische live muziek.Optredens zijn er o.a. van Bai Kamara Jr. en Jaimi Faulkner.
|
|
Lees meer... |
|
Nieuwe GUO-reeks folk & roots concerten 2012/2013 |
In het nieuwe seizoen 2012/2013 staan bij GUO in Den Boogaard in Moergestel o.a. Eliza Carthy, Andy Irvine, Spiers & Boden en twee mooie mini-festivals op het programma.
|
|
Lees meer... |
|
Idris viert koperen jubileum in Eindhoven |
Op zaterdag 2 juni 2012 viert de groep IDRIS het koperen jubileum in het CKE in Eindhoven.
|
|
Lees meer... |
Nederfolkrockband BZB presenteert op zaterdag 16 juni aanstaande zijn nieuwe CD getiteld 7 in Natuurtheater de Kersouwe in Heeswijk-Dinther.
|
|
Lees meer... |
Op zondag 20 mei presenteert de formatie Autumnsun hun nieuwe cd in de Cultuurboerderij in Westelbeers.
|
|
Lees meer... |
|
Stacey Earle & Mark Stuart sluiten seizoen Crossroads |
Komende dinsdag, 15 mei 2012, eindigt het 11e Crossroads sessieseizoen met een optreden van het echtpaar Stacey Earle en Mark Stuart in het Vestzaktheater in Bergen op Zoom.
|
|
Lees meer... |
|
Piter Wilkens presenteert cd in Sneek |
Komende donderdag, 10 mei, presenteert Piter Wilkens zijn cd Bêst Genôch in de Walrus te Sneek.
|
|
Lees meer... |
|
Twee fiddlers in een huiskamer |
In de huiskamer van Karin Pronk in Den Haag komen in mei maar liefst 2 fiddlers op bezoek: op 11 mei is dat Brian McNeill, op 15 mei Tom McConville.
|
|
Lees meer... |
|
Warsaw Village Band in Nederland |
| Van 9 t/m 13 mei is de Warsaw Village Band op tour in Nederland, de groep is achtereenvolgens in Den Haag, Groningen, Utrecht, Eindhoven en Amsterdam te zien.
|
|
Lees meer... |
|
Luiz Márquez en Arno Adams in Kessel |
| Op zaterdag 12 mei 2012 speelt het Luiz Márquez trio in Kasteel De Keverberg in Kessel, regionale held Arno Adams verzorgt het voorprogramma.
|
|
Lees meer... |
|
|