|
|
|
|
|
|
Henri Coursaget overleden |
|
dinsdag, 22 maart 2011 13:58 |
|
De drijvende kracht achter het Franse Folkfestival Confolens, Henri Coursaget, is gisteren overleden op 86-jarige leeftijd, zo meldt Jeroen van Zuylen. Confolens behoort tot de beste en meest populaire folklorefestivals ter wereld.
Henri Coursaget werd in 1924 geboren in Confolens. Tijdens de Tweede Wereldoorlog was hij lid van het verzet en overleefde als enige van zijn groep. Daarna zocht de apotheker van beroep naar een manier om zijn leven zin te geven en vond die in traditionele muziek en dans. Daarmee bracht hij mensen uit diverse landen en culturen samen en het leverde hem zelfs de Picasso medaille op van Unesco.
Het festival Confolens vindt al plaats sinds 1958 en begon als eendaags evenement, in augustus 2011 staat alweer de 54ste editie gepland, bijna een week lang. Coursaget stond 50 jaar aan het roer van het festival en trad pas in 2008 terug om plaats te maken voor Philippe Bouty. In 2010 verscheen Confolens, La Magie Du Folklore, een boek over de geschiedenis van het festival in Confolens, dat door Coursaget samen met Patrick Servant geschreven werd.
In 1970 was Coursaget initiatiefnemer van CIOFF (Conseil International des Organisateurs de Festivals de Folklore et d'Arts Traditionnels). Deze organisatie heeft als doel om traditionele cultuur en folklore te beschermen, promoten en verspreiden. Zo'n 300 evenementen zijn hierbij aangesloten.
Hoewel Coursaget vele staatshoofden en zelfs een paus persoonlijk ontmoette in zijn missie om mensen bij elkaar te brengen bleef hij zelf bescheiden over zijn inbreng. In een interview zei hij ooit alles te hebben gedaan voor zijn vrienden die stierven.
Onderstaande foto werd gemaakt door Cmoigm.
 Henri Coursaget, 27 april 1924 - 21 maart 2011
|
|
|
|
|
Recente concertberichten
|
Feestelijke afsluiting seizoen Folk In The Lounge |
Het seizoen Folk In The Lounge in Den Haag wordt op zaterdag 23 juni feestelijk afgesloten met het duo Jon & Gilly Loomes als hoofdact.
|
|
Lees meer... |
Op dinsdag 29 mei begint de Nederlandse tour van het Canadese singer-songwriters duo Whitehorse bij Folk in de Wâlden in Oentsjerk.
|
|
Lees meer... |
|
Solo-concert Anne Niepold in Groningen |
Anne Niepold, één van de beste trekharmonica-spelers van België (en Europa), komt 9 juni een solo-concert geven in de Muziekschool in Groningen.
|
|
Lees meer... |
De Schotse band Rallion komt dit weekend voor 2 optredens naar Nederland, op zaterdag 19 mei spelen ze in Westerbork, zondag 20 mei doet de band Keltfest aan.
|
|
Lees meer... |
|
Korting op Trys Keturiose in Amsterdam |
Actie: op zondag 20 mei kun je voor € 10,- i.p.v. € 19,- naar het Litouws vrouwenensemble Trys Keturiose in het Tropentheater in Amsterdam.
|
|
Lees meer... |
|
Ensemble Čubrica in Openluchttheater Hertme |
Op 10 juni geeft Bulgaars Ensemble Čubrica een optreden in Openluchttheater Hertme in Twente.
|
|
Lees meer... |
|
Nieuwe reeks terrasconcerten bij Mezz Breda |
Vanaf 17 juni wordt het terras van het Mezz Café op de zondagmiddagen weer gebruikt als podium voor mooie akoestische live muziek.Optredens zijn er o.a. van Bai Kamara Jr. en Jaimi Faulkner.
|
|
Lees meer... |
|
Nieuwe GUO-reeks folk & roots concerten 2012/2013 |
In het nieuwe seizoen 2012/2013 staan bij GUO in Den Boogaard in Moergestel o.a. Eliza Carthy, Andy Irvine, Spiers & Boden en twee mooie mini-festivals op het programma.
|
|
Lees meer... |
|
Idris viert koperen jubileum in Eindhoven |
Op zaterdag 2 juni 2012 viert de groep IDRIS het koperen jubileum in het CKE in Eindhoven.
|
|
Lees meer... |
Nederfolkrockband BZB presenteert op zaterdag 16 juni aanstaande zijn nieuwe CD getiteld 7 in Natuurtheater de Kersouwe in Heeswijk-Dinther.
|
|
Lees meer... |
Op zondag 20 mei presenteert de formatie Autumnsun hun nieuwe cd in de Cultuurboerderij in Westelbeers.
|
|
Lees meer... |
|
Stacey Earle & Mark Stuart sluiten seizoen Crossroads |
Komende dinsdag, 15 mei 2012, eindigt het 11e Crossroads sessieseizoen met een optreden van het echtpaar Stacey Earle en Mark Stuart in het Vestzaktheater in Bergen op Zoom.
|
|
Lees meer... |
|
Piter Wilkens presenteert cd in Sneek |
Komende donderdag, 10 mei, presenteert Piter Wilkens zijn cd Bêst Genôch in de Walrus te Sneek.
|
|
Lees meer... |
|
Twee fiddlers in een huiskamer |
In de huiskamer van Karin Pronk in Den Haag komen in mei maar liefst 2 fiddlers op bezoek: op 11 mei is dat Brian McNeill, op 15 mei Tom McConville.
|
|
Lees meer... |
|
Warsaw Village Band in Nederland |
| Van 9 t/m 13 mei is de Warsaw Village Band op tour in Nederland, de groep is achtereenvolgens in Den Haag, Groningen, Utrecht, Eindhoven en Amsterdam te zien.
|
|
Lees meer... |
|
Luiz Márquez en Arno Adams in Kessel |
| Op zaterdag 12 mei 2012 speelt het Luiz Márquez trio in Kasteel De Keverberg in Kessel, regionale held Arno Adams verzorgt het voorprogramma.
|
|
Lees meer... |
|
|