|
|
|
|
|
|
Dick Wagensveld (Shiner Twins) plotseling overleden |
|
dinsdag, 26 april 2011 13:58 |
|
Vanochtend ontvingen wij het trieste nieuws van de Eindhovense rootsformatie Shiner Twins dat hun bassist, Dick Wagensveld, gisteravond plotseling is overleden na een hartstilstand bij een optreden met het trio Rootbag. Dick werd slechts 53 jaar oud.
In een extra nieuwsbrief schrijven de Shiner Twins: Sprakeloos en totaal verslagen ... onze bassist en good buddy Dick Wagensveld is gisteravond tijdens een optreden in Asten door een hartstilstand overleden, op de belachelijk jonge leeftijd van 53 jaar. Heel onwezenlijk allemaal ... zeker nu we net een prachtige nieuwe CD opgenomen hebben waar ook Dick heel erg enthousiast over was. Dickieboy ... "Four Souls - One Heart" ... safe travels amigo ... Richard-Jack-Jody.
Dick Wagensveld werd geboren op 13 juni 1957 en is sinds 1971 bassist. Hij speelde in diverse formaties, waaronder de Malford Milligan Band, The Crown Jewels, Creek Dogs, Jan Tekstra en de Millstreet Bluesband. Als gastmuzikant is hij ook nog te vinden op een cd van Les Chats Cadiens. Zijn huidige bands waren The Shiner Twins, Charles Adrian Band en een vrij nieuw project, Rootbag, waarmee hij gisteren, maandag 25 april, op het podium stond om Paasblues in Asten af te sluiten. Rootbag is een trio met liefde voor de elementaire blues uit Mississippi en hartveroverende swamp-pop uit Louisiana. Naast Wagensveld speelden drummer J.J. Goossens en gitarist Richard van Bergen, die ook deel uitmaakt van de Shiner Twins. Die groep is begonnen in 2002 en neemt in de rootsmuziek uit Nederland een bijzondere plek in. Zij spelen een meer uitgebreide mix van muzikale stijlen van de zuidelijke Amerikaanse staten: blues, funk, soul, gospel, rock'n'roll, New Orleans, noem het maar op en het zit erin. Naast Wagensveld en Van Bergen bestaan de Shiner Twins uit zanger en gitarist Jack Hustinx en drummer Jody van Ooijen. Wagensveld speelde behalve bas ook tuba, die erg aansprekend kon zijn, zo schreef onze recensente over de cd Southern Belles van de Shiner Twins: "En tot besluit is er nog een gospel, Be Ready, maar dan eentje die erg vrolijk klinkt door de tuba van bassist Dick Wagensveld. De groep voert je zo mee in een typisch New Orleans geluid, je ziet de 'street parade' aan je voorbijtrekken." Na twee lovend ontvangen voorgangers staat voor komende maand de presentatie van de derde cd gepland, met de bijbehorende reeks optredens waar niet alleen de band zelf, maar ook menig liefhebber naar uit zal hebben gezien, om te genieten van het sterke samenspel van de vier mannen, die graag een festivaltent, zaal of kroeg op zijn kop zetten met een lekker dynamisch potje muziek.
In het dagelijks leven was Dick Wagensveld leraar op een middelbare school, hij laat een vrouw en kinderen achter. De redactie van Folkforum wenst ze heel veel sterkte bij het verwerken van dit plotselinge verlies.

Dick Wagensveld, 13 juni 1957 - 25 april 2011 |
|
|
|
|
Recente concertberichten
|
Feestelijke afsluiting seizoen Folk In The Lounge |
Het seizoen Folk In The Lounge in Den Haag wordt op zaterdag 23 juni feestelijk afgesloten met het duo Jon & Gilly Loomes als hoofdact.
|
|
Lees meer... |
Op dinsdag 29 mei begint de Nederlandse tour van het Canadese singer-songwriters duo Whitehorse bij Folk in de Wâlden in Oentsjerk.
|
|
Lees meer... |
|
Solo-concert Anne Niepold in Groningen |
Anne Niepold, één van de beste trekharmonica-spelers van België (en Europa), komt 9 juni een solo-concert geven in de Muziekschool in Groningen.
|
|
Lees meer... |
De Schotse band Rallion komt dit weekend voor 2 optredens naar Nederland, op zaterdag 19 mei spelen ze in Westerbork, zondag 20 mei doet de band Keltfest aan.
|
|
Lees meer... |
|
Korting op Trys Keturiose in Amsterdam |
Actie: op zondag 20 mei kun je voor € 10,- i.p.v. € 19,- naar het Litouws vrouwenensemble Trys Keturiose in het Tropentheater in Amsterdam.
|
|
Lees meer... |
|
Ensemble Čubrica in Openluchttheater Hertme |
Op 10 juni geeft Bulgaars Ensemble Čubrica een optreden in Openluchttheater Hertme in Twente.
|
|
Lees meer... |
|
Nieuwe reeks terrasconcerten bij Mezz Breda |
Vanaf 17 juni wordt het terras van het Mezz Café op de zondagmiddagen weer gebruikt als podium voor mooie akoestische live muziek.Optredens zijn er o.a. van Bai Kamara Jr. en Jaimi Faulkner.
|
|
Lees meer... |
|
Nieuwe GUO-reeks folk & roots concerten 2012/2013 |
In het nieuwe seizoen 2012/2013 staan bij GUO in Den Boogaard in Moergestel o.a. Eliza Carthy, Andy Irvine, Spiers & Boden en twee mooie mini-festivals op het programma.
|
|
Lees meer... |
|
Idris viert koperen jubileum in Eindhoven |
Op zaterdag 2 juni 2012 viert de groep IDRIS het koperen jubileum in het CKE in Eindhoven.
|
|
Lees meer... |
Nederfolkrockband BZB presenteert op zaterdag 16 juni aanstaande zijn nieuwe CD getiteld 7 in Natuurtheater de Kersouwe in Heeswijk-Dinther.
|
|
Lees meer... |
Op zondag 20 mei presenteert de formatie Autumnsun hun nieuwe cd in de Cultuurboerderij in Westelbeers.
|
|
Lees meer... |
|
Stacey Earle & Mark Stuart sluiten seizoen Crossroads |
Komende dinsdag, 15 mei 2012, eindigt het 11e Crossroads sessieseizoen met een optreden van het echtpaar Stacey Earle en Mark Stuart in het Vestzaktheater in Bergen op Zoom.
|
|
Lees meer... |
|
Piter Wilkens presenteert cd in Sneek |
Komende donderdag, 10 mei, presenteert Piter Wilkens zijn cd Bêst Genôch in de Walrus te Sneek.
|
|
Lees meer... |
|
Twee fiddlers in een huiskamer |
In de huiskamer van Karin Pronk in Den Haag komen in mei maar liefst 2 fiddlers op bezoek: op 11 mei is dat Brian McNeill, op 15 mei Tom McConville.
|
|
Lees meer... |
|
Warsaw Village Band in Nederland |
| Van 9 t/m 13 mei is de Warsaw Village Band op tour in Nederland, de groep is achtereenvolgens in Den Haag, Groningen, Utrecht, Eindhoven en Amsterdam te zien.
|
|
Lees meer... |
|
Luiz Márquez en Arno Adams in Kessel |
| Op zaterdag 12 mei 2012 speelt het Luiz Márquez trio in Kasteel De Keverberg in Kessel, regionale held Arno Adams verzorgt het voorprogramma.
|
|
Lees meer... |
|
|