spacer
header
header
 
kim
zaterdag, 01 januari 2005 21:55

Kim `doet' de agenda voor Folkforum

Kims terugblik op 2004

Voor mij valt of staat goede muziek met dynamiek en sfeer. En het is helemaal mooi als het ook nog ergens over gáát! Helaas dat dit in de hedendaagse hitlijsten weinig meer voorkomt, al viel vooral Treble me wel positief op! Buiten de hitlijsten heb ik in 2004 op CD kennis mogen maken met Rokia Traoré uit Mali. Met een voor Malinese zangeressen ongekend zachte stem maakt zij nostalgische muziek over respect, tradities, de kindertijd en relaties. Ze wisselt gevoelige ballads af met ritmische combinaties van Malinese muziektradities.

Mijn Mooiste Muziek Moment was op 27 Oktober 2004, toen Kate Rusby (Schotse folk-zangeres) optrad in Dublin, en ik via de telefoon in Nederland enkele nummers meeluisterde. De zuiverheid en het volume van haar stem knalden door de telefoon! Met enkel een gitaar en haar stem kon dit frèle meisje de duizenden mensen in de zaal doodstil naar haar laten luisteren! Ik kan niet wachten om haar eens met eigen ogen en oren live te zien/horen!
Ook een hoogtepunt was het optreden van Habib Koité (Mali) op 5 Maart 2004 in Brunssum. Het ritmische gitaarspel (ook bekend van artiesten als Papa Wemba uit Kongo en Baaba Maal uit Senegal) samen met de opzwepende drums zorgden voor een geweldig optreden, waar niemand bij stil kon blijven staan!

Ik voel me dus duidelijk aangetrokken tot de Afrikaanse muziek, omdat dynamiek en sfeer bij veel Afrikaanse muzikanten met de paplepel is ingegoten. Toen ik echter tien jaar geleden voor het eerst in Ierland belandde was ik verrast dat sommige muzikanten diezelfde soort van dynamiek en sfeer produceerden met enkel hun melodie-instrument. Zo is mijn voorliefde voor fusion-muziek gestart; combinaties van verschillende muziekstromen. Enkele goede voorbeelden hiervan zijn de song Desert Rose van Sting en Cheb Mami en de song While the earth Sleeps van Peter Gabriel en Deep Forest. Graag zou ik nog eens een band willen horen die Afrikaanse ritmes combineert met Irish traditional, maar dan graag nog iets heftiger dan dat Afro Celt Sound System het doet. Het mag wel swingen. Een beetje Papa Wemba (Kongo) meets Dervish (Ierland), dan zou wat mij betreft het dak eraf gaan!

Kim

 
spacer
spacer

Recente concertberichten

Feestelijke afsluiting seizoen Folk In The Lounge

Het seizoen Folk In The Lounge in Den Haag wordt op zaterdag 23 juni feestelijk afgesloten met het duo Jon & Gilly Loomes als hoofdact.

Lees meer...
 
Whitehorse in Oentsjerk

Op dinsdag 29 mei begint de Nederlandse tour van het Canadese singer-songwriters duo Whitehorse bij Folk in de Wâlden in Oentsjerk.

Lees meer...
 
Solo-concert Anne Niepold in Groningen

Anne Niepold, één van de beste trekharmonica-spelers van België (en Europa), komt 9 juni een solo-concert geven in de Muziekschool in Groningen.

Lees meer...
 
Rallion in Nederland

De Schotse band Rallion komt dit weekend voor 2 optredens naar Nederland, op zaterdag 19 mei spelen ze in Westerbork, zondag 20 mei doet de band Keltfest aan.

Lees meer...
 
Korting op Trys Keturiose in Amsterdam

Actie: op zondag 20 mei kun je voor € 10,- i.p.v. € 19,- naar het Litouws vrouwenensemble Trys Keturiose in het Tropentheater in Amsterdam.

Lees meer...
 
Ensemble Čubrica in Openluchttheater Hertme

Op 10 juni geeft Bulgaars Ensemble Čubrica een optreden in Openluchttheater Hertme in Twente.

Lees meer...
 
Nieuwe reeks terrasconcerten bij Mezz Breda

Vanaf 17 juni wordt het terras van het Mezz Café op de zondagmiddagen weer gebruikt als podium voor mooie akoestische live muziek.Optredens zijn er o.a. van Bai Kamara Jr. en Jaimi Faulkner.

Lees meer...
 
Nieuwe GUO-reeks folk & roots concerten 2012/2013

In het nieuwe seizoen 2012/2013 staan bij GUO in Den Boogaard in Moergestel o.a. Eliza Carthy, Andy Irvine, Spiers & Boden en twee mooie mini-festivals op het programma.

Lees meer...
 
Idris viert koperen jubileum in Eindhoven

Op zaterdag 2 juni 2012 viert de groep IDRIS het koperen jubileum in het CKE in Eindhoven.

Lees meer...
 
Nieuwe cd BZB: 7

Nederfolkrockband BZB presenteert op zaterdag 16 juni aanstaande zijn nieuwe CD getiteld 7 in Natuurtheater de Kersouwe in Heeswijk-Dinther.

Lees meer...
 
Autumnsun in Westelbeers

Op zondag 20 mei presenteert de formatie Autumnsun hun nieuwe cd in de Cultuurboerderij in Westelbeers.

Lees meer...
 
Stacey Earle & Mark Stuart sluiten seizoen Crossroads

Komende dinsdag, 15 mei 2012, eindigt het 11e Crossroads sessieseizoen met een optreden van het echtpaar Stacey Earle en Mark Stuart in het Vestzaktheater in Bergen op Zoom.

Lees meer...
 
Piter Wilkens presenteert cd in Sneek

Komende donderdag, 10 mei, presenteert Piter Wilkens zijn cd Bêst Genôch in de Walrus te Sneek.

Lees meer...
 
Twee fiddlers in een huiskamer

In de huiskamer van Karin Pronk in Den Haag komen in mei maar liefst 2 fiddlers op bezoek: op 11 mei is dat Brian McNeill, op 15 mei Tom McConville.

Lees meer...
 
Warsaw Village Band in Nederland

Van 9 t/m 13 mei is de Warsaw Village Band op tour in Nederland, de groep is achtereenvolgens in Den Haag, Groningen, Utrecht, Eindhoven en Amsterdam te zien.

Lees meer...
 
Luiz Márquez en Arno Adams in Kessel

Op zaterdag 12 mei 2012 speelt het Luiz Márquez trio in Kasteel De Keverberg  in Kessel, regionale held Arno Adams verzorgt het voorprogramma.

Lees meer...
 

WEEKAGENDA

ma 28 mei: Eindhoven
Spencer The Rover
do 31 mei: Rotterdam
Barco do fado
vr 01 juni: Uithoorn
Skerryvore
za 02 juni: Eindhoven
Idris
ma 04 juni: Eindhoven
Barrelhouse
za 09 juni: Groningen
Anne Niepold
ma 11 juni: Eindhoven
Eindhoven SiSo City
za 16 juni: Heeswijk-Dinther
BZB (cd-pres.)
za 16 juni: Eindhoven
Naked Song
za 23 juni: Den Haag
Summerfolk
do 28 juni: Rotterdam
Barco do fado
za 14 juli: Brussel (B)
Brosella
zo 15 juli: Bergeijk
Ploegfestival
 
spacer