|
|
|
|
|
|
Themadag Oud-Hollandse muziek met workshops |
|
zondag, 14 december 2008 12:15 |
De Gitaarsalon organiseert i.s.m. het ensemble De Zoete Inval een
themadag Oud-Hollandse muziek op zondag 1 maart 2009. Tijdens De Zoete
Inval-Themadag kunt u luisteren naar deze muziek, zelf musiceren in 3
verschillende workshops en deelnemen aan een oud-hollandse maaltijd.
Het is mogelijk te reserveren voor onderdelen afzonderlijk, maar
natuurlijk kunt u ook deelnemen aan het volledige programma.
De initiator van deze dag, Cor van Sliedregt, is regelmatig in archieven op zoek naar Nederlandse volksmuziek uit de 17e en 18e eeuw. Deze muziek is altijd een mengeling geweest van volkse en gecomponeerde muziek, die op haar beurt weer werd beïnvloed door o.a. de Franse en Engelse muziekcultuur.
DE ZOETE INVAL Het ensemble is gefascineerd door deze muziek, die men zelden hoort, maar toch heel vertrouwd klinkt. Het zijn zang- en dansmelodieën die zowel in de schouwburg als in de populaire muziekherbergen gespeeld werden. De Zoete Inval maakte de CD Hollantsche Schouburgh, Amsterdam 1697 - 1716 en bereidt zich voor op de volgende genaamd Pluggedansen.
WORKSHOPS Deze dag is een unieke gelegenheid om kennis te maken met dit bijzondere genre, dat niet de complexiteit heeft van gecomponeerde muziek, maar toch een geraffineerde eenvoud heeft. Melodieën die je nog lang bij blijven. Stukken uit het repertoire van de Zoete Inval komen in de workshops aan de orde. De bron van het repertoire is het boek Hollantsche Schouburgh met ruim 440 melodieën, die enkeltonig zijn genoteerd. Er is geen informatie over het tempo, harmoniën, tweede stem, baspartij, volgorde enzovoorts. Dit geeft de musici een grote vrijheid van interpretatie. Na afloop kunnen familie en kennissen naar het resultaat komen luisteren. Aanvang workshops 13 uur. Aanvang presentatie 17 uur
DE MAALTIJD zal in stijl zijn om helemaal in de 17e eeuwse sfeer te komen.
Tijdens HET CONCERT komen allerlei bijzondere instrumenten voorbij, zoals: draailier, doedelzak, hakkebord, baroktrombone, rinkelbom, strijkpsalter, rommelpot, lumberjack naast allerlei soorten fluiten, viool, trekharmonica, concertina, gitaar, mandoline, mandola, contrabas, percussie en zang. Vooral voor de deelnemers aan de workshops is het leuk om te horen hoe men deze muziek kan bewerken. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur.
PROGRAMMA EN INFORMATIE 13.00 uur workshops incl. bladmuziek en koffie/thee..........€15,00 17.00 uur presentatie.........................€ 00,00 18.00 uur maaltijd.............................€ 10,00 20.00 uur concert..............................€ 7,50
all-in prijs........................................€ 30,00
De drie workshops zijn: Gitaarbewerkingen van Oud-Hollandse muziek door Cor van Sliedregt, Redelijke vaardigheid van het notenschrift is vereist. De bladmuziek wordt van te voren opgestuurd. Samenspel door Els Doekes, geschikt voor alle instrumenten, m.n. viool, mandoline, blokfluit, fluiten, houtblazers, accordeon, etc. Deze groep legt het accent op de arrangementen en het spelen in een groep. Trekharmonica door Thomas Steenweg. De melodieën worden op het gehoor aangeleerd. Er wordt ook ingegaan op begeleidingstechnieken.
Meer informatie over De Zoete Inval: T: 0228 319 022 E:
Dit e-mailadres is beschermd tegen spambots. U heeft Javascript nodig om het te kunnen zien.
W: www.codacoda.nl
Meer informatie over De GitaarSalon: In de Gitaarsalon, Westerstraat 217, 1601 AH Enkhuizen W: www.gitaarsalon.nl
AANMELDEN: Bij de GitaarSalon: T: 0228 56 24 69 E:
Dit e-mailadres is beschermd tegen spambots. U heeft Javascript nodig om het te kunnen zien.
|
|
|
|
|
Recente concertberichten
|
Vrijkaarten voor Celtic Folk Night in Eindhoven |
Op vrijdag 2 maart is er een Celtic Folk Night in het Muziekgebouw in Eindhoven. Optredens zijn er van: Lau, Fernhill, Startijenn en John O'Dreams. Folkforum mag 2 x 2 vrijkaarten weggeven.
|
|
Lees meer... |
| Sinds kort organiseert Hanneke Janissen huisconcerten in Tilburg. Op het programma staan in 2012: Pete Thom (17 februari), Bram Taylor (13 april) en Other Roads (22 november).
|
|
Lees meer... |
|
The FolkSurvival Club in Amsterdam en Westelbeers |
Komende zondag, 12 februari, staat The FolkSurvival Club in Paradiso in Amsterdam, en op 26 februari doet de formatie De Cultuur Boerderij in Westelbeers aan.
|
|
Lees meer... |
|
Optreden Linde Nijland afgelast |
Helaas kan het concert van het Linde Nijland Trio bij Folkclub Twente vanavond (3 feb. '12) wegens een keelontsteking van Linde niet doorgaan. Een goede vervanging zoeken is op deze korte termijn niet meer mogelijk aldus de Stichting Folkclub Twente, die hoopt dat mensen niet voor niets hoeven afreizen naar Boekelo.
|
|
|
|
Laatste folkcafé's in Oss |
Onder de noemer Last Farewell Concerts zijn er nog 3 folkcafé's in de Groene Engel in Oss. Op 5 februari is er Fiddlehead, op 4 maart speelt Wild Geese en op 1 april sluit Cloggy Dew de reeks af en gaat de Groene Engel op zondag dicht.
|
|
Lees meer... |
Morgen, vrijdag 3 februari 2012, is de veelzijdige blues van Native American singer-songwriter Pura Fe' te horen in RASA in Utrecht.
|
|
Lees meer... |
Op zondag 12 februari zal de Duitse formatie Cara optreden in de Fookhook te Sevenum.
|
|
Lees meer... |
|
CD presentatie Change of Key met Amerikaanse fiddler Tim Crouch |
| Op zaterdag 21 en zondag 22 april zal Change of Key de nieuwe cd presenteren in Haastrecht, met als speciale gast de Amerikaanse fiddler Tim Crouch.
|
|
Lees meer... |
|
Concert voor Gert in Terneuzen |
Op zondagmiddag 29 januari herdenken Zeeuwse muzikanten gitarist Gert de Meijer in Porgy & Bess in Terneuzen.
|
|
Lees meer... |
|
Andar stelt cd voor bij GUO in Oisterwijk |
| Op zaterdag 28 januari 2012 is stelt de groep Andar (voorheen Munnelly & Friends) zijn debuut-cd voor bij GUO in CC Tiliander te Oisterwijk.
|
|
Lees meer... |
|
OGHAM WEER IN CONCERTZAAL TILBURG |
Ook dit jaar staat Ogham weer met Keltische muziek in de Concertzaal Tilburg en wel op zaterdag 11 februari 2012.
|
|
Lees meer... |
|
Griekse zangeres in Nederland |
De Griekse zangeres Savina Yannatou & de groep Primavera en Salonico zijn te zien in Amsterdam (3 februari), Den Haag (4 feb.) en Utrecht (5 feb.).
|
|
Lees meer... |
|
Songwriters Circle in Nijmegen |
| Op zondag middag 29 januari 2012 gaat in café Trianon in Nijmegen een nieuw project van start: Songwriters Circle.
|
|
Lees meer... |
|
Huisconcert Vicki Swan & Jonny Dyer |
Op vrijdag 3 februari komt er een wel heel byzonder concert bij Karin in de huiskamer in Den Haag.
|
|
Lees meer... |
|
Optredens Rig The Jig geannuleerd |
Ten gevolge van tragische familie-omstandigheden bij een drietal leden van de Ierse band Rig The Jig is besloten de Nederlandse tour te annuleren. Er stonden optredens gepland in Zevenaar, Sevenum (Fookhook) en Sneek. |
|
|
|
Folkconcerten in Wahlwiller |
| Het huiskamertheater in Wahlwiller heeft een naam gekregen: Pandora Podium. Op het programma staan vanaf 22 januari o.a. Nicole Bolton & John Jeninga, Martin Hutchinson, Camille Bloom en Shannon Lyon & Elly Kellner.
|
|
Lees meer... |
|
|