Op zondag 12 oktober speelt het LaagLand Ensemble in de serie Live Wereldmuziek Café in Diemen. Dan is ook de première van het project Tarogato & Cimbalom.

Live Wereldmuziek Café is een serie concerten waarbij traditionele muziek uit allerlei windstreken het podium krijgt in Theater De Omval in Diemen. Het LaagLand Ensemble organiseert dit en heeft daarbij telkens een “muzikale ontmoeting” met andere musici en ensembles die óók traditionele muziek spelen uit allerlei culturen. Zie ook www.tarogato.nl.
 
Op zondag 12 oktober 2025 speelt Het Laagland Ensemble traditionele muziek, vooral uit de zuidoosthoek van Europa: de Balkan en omstreken. U hoort de tárogató - (Jan Rijnierse) en de accordeon –(Jan Rademaker).
 
Tevens op 12 oktober 2025: de première van een nieuw project: Tarogato & Cimbalom, met Reinier Hille Riss Lambers (cimbalom) en Jan Rijnierse (tarogato). Deze twee instrumenten hebben in de laatste decennia van de 19e eeuw in het toenmalige Hongarije hun huidige vorm gevonden. Hun klank is onvergelijkbaar met andere instrumenten. In samenklank ronduit betoverend.
Theater De Omval / Café – Ouddiemerlaan 104, 1111HL Diemen
aanvang 16:00u         
entree: €18,50     
kaartverkoop: https://www.theaterdeomval.nl  en aan de kassa!