Op zondag 15 februari presenteert Annemarieke Coenders haar nieuwe album Open Ogen in VERA in Groningen.

De Groningse Annemarieke Coenders begon haar muzikale loopbaan dik dertig jaar geleden als helft van het zangduo Ygdrassil. Hiermee trad ze vijftien jaar op in binnen- en buitenland en bracht ze 5 platen uit. Daarna ontwikkelde ze zich solo verder als singer-songwriter. Samen met drummer en soundscape-artiest Wim Sebo bracht ze twee platen uit met eigen werk: Go (2010) en Making heaps digging holes (2012). Ook is ze al jaren lid van het Groninger singer-songwriterscollectief The Songclub.

Als liedjesschrijver is ze best productief, maar het heeft even geduurd voor ze met nieuw materiaal de studio indook. In 2026 verschijnt er na lange stilte het album Open Ogen. Het is een folky indiepopplaat met daarop 11 Nederlandstalige luisterliedjes. Met onderwerpen als twijfel, de dood, liefde, vakantie dichtbij huis, ouder worden en Mathieu van der Poel gaat het alle kanten op. Toch klinkt het album als een eenheid.

De bijdragen van drumster Lielian Tan (VeNCe, Flageolettes) trombonist Obed Brinkman (O-bat, Jammah Tammah) en gitarist/zanger Fred Goverde (TAXITAXI en zelf ook singer-songwriter) vormen een mooie aanvulling op Coenders’ ritmische gitaarspel in niet-alledaagse stemmingen en haar warme, vertellende stem. De opnames vonden plaats in de It’s a Bear Studio van Harmen Ridderbos (Town of Saints, Weird Youth). Ook hij is op de plaat te horen, op harmonium en bas.

Meestal treedt Annemarieke Coenders solo op, maar tijdens de presentatie van Open Ogen in VERA zullen alle vier de gastmuzikanten meespelen. Eind 2025 was er al een voorproefje van de plaat op met de clip van het nummer Kraaienpoten. https://www.youtube.com/watch?v=TdXJ7T97VWo

Zondag 15 februari 2026, Annemarieke Coenders presenteert Open Ogen in VERA in Groningen.
Meer informatie:
https://www.vera-groningen.nl/events/annemarieke-coenders-2026/?lang=nl
www.annemariekecoenders.nl